M+H
Míča a Harašta, s.r.o.

Timeline
1993

Založení sdružení

Založili jsme „sdružení M+H suroviny pro kosmetiku a farmacii“ a začali budovat portfolio surovin + způsob jejich distribuce výrobcům.
1995

Vlastní produkce a distribuce

Zahájili jsme vlastní produkci a distribuci aromaterapeutických esenciálních olejů pod spotřební značkou Salus. V oblasti distribuce surovin jsme se soustředili především na trh výroby farmaceutických a kosmetických přípravků.
1997

Ze sdružení se stává s.r.o.

Transformovali jsme sdružení na s.r.o. a registrovali společnost pod novým názvem M+H, Míča a Harašta s.r.o.

Vznik dvou divizí

Vzhledem k objemu prací jsme společnost rozdělili na dvě divize – výrobu a prodej kosmetiky v Břeclavi a distribuci surovin ve Skalici nad Svitavou.
2000

Bazénová chemie Vodnář

Bazénová chemie Vodnář
Zahájili jsme výrobu a distribuci bazénové chemie pod značkou Vodnář.

Vznik M+H SLOVAKIA S.R.O.

Založili dceřinou společnost M+H Slovakia s.r.o., která navázala na know how zakladatele a v krátké době se velmi dobře etablovala na slovenském trhu.
2003

Nové prostory

Jak blanenská, tak břeclavská divize se přestěhovaly do nových prostor, které jsou kapacitně i provozně plně přizpůsobeny potřebám výroby a distribuce.

ISO certifikace

Výrobu i distribuci surovin jsme certifikovali podle ISO 9001.
2004

Zpřízněná společnost na Ukrajině

Založili jsme zpřízněnou společnost MH & GUSTAV HEESS UKRAJINA o.o.o.
2007

Salus se mění Saloos

Salus se mění Saloos
Přejmenovali jsme značku Salus na Saloos, výrobky získaly certifikát CPK.
2009

Přední dodavatel surovin

Díky šíři sortimentu a služeb jsme se stali jedním z nejsilnějších dodavatelů surovin na trhu surovin pro kosmetické výrobce, značku Saloos a stejnojmenné kosmetické přípravky zná téměř každá dospělá žena v České republice.

Přípravky do bazénu se osvědčily

Bazénová chemie Vodnář je synonymem kvalitního přípravku.

Rozkvět výroby a exportní činitel

Na 70 kmenových pracovníků skupiny M+H ročně vyrobí a dodá přes 1 milion kusů kosmetických přípravků, 3 tisíce tun výrobních surovin a několik desítek tun bazénové chemie. Export se díky dceřiným firmám podílí na našem obratu 15 procenty.
2012

Rozšíření portfolia Vodnář

Rozšíření portfolia Vodnář
Nespíme na vavřínech a po půlroku příprav jsme přidali do portfolia Vodnář novou řadu přípravků péče o vodu v zahradních jezírkách a rybníčcích.
2013

20 let existence

V hotelu Atlantis u brněnské přehrady jsme si udělali radost a zaměstnanci, zákazníci i dodavatelé jsme společně oslavili 20. výročí založení firmy.