Naše nabídka

Rostlinné a živočišné oleje a tuky, vosky

  Arašídový olej

INCI Arachis Hypogaea

 

ARAŠÍDOVÝ OLEJ RAFINOVANÝ
Světle žlutá olejovitá kapalina, bod tuhnutí cca. -2 až +3 °C, hustota při 20 °C - cca. 0,915 g/cm3, hlavní podíl kys. olejová cca. 59%, kys. linolová cca. 20%, kys. palmitová cca. 10%.
Použití - vlasová kosmetika proti lupům, tělová kosmetika pro léčbu ekzémů suché kůže. Nedoporučuje se pro zanícenou pokožku.

  Avokádový olej

INCI Persea Gratissima

12
 

AVOKÁDOVÝ OLEJ RAFINOVANÝ
Světle žlutá olejovitá kapalina, surový olej obsahuje vitamíny A, D, E, B1 a B2, lecithin, karotenoidy a fytosteroly. Bod tuhnutí cca. 8 °C, hustota při 25 °C - cca. 0,916 g/cm3, hlavní podíl kys. olejová cca. 56%, kyselina palmitová cca. 20%, kys. linolová cca. 15%.
Velmi dobře se vstřebává do kůže, zvláště dobře je snášen zanícenou pokožkou. Podporuje regeneraci pokožky, má přirozený ochranný faktor cca. 3 - 4.

AVOKÁDOVÝ OLEJ SUROVÝ
Tmavozelená olejovitá kapalina.

  Candelilový vosk

INCI Candelilla Cera

 

  Carnaubský vosk

INCI Carnauba

 

  Jojobový olej

INCI Simmondsia Chinensis

 

JOJOBOVÝ OLEJ PANENSKÝ
Zlatožlutá olejovitá kapalina.

JOJOBOVÝ OLEJ RAFINOVANÝ
Bezbarvá olejovitá kapalina.

Tekutý vosk s charakteristickým zápachem obsahující výhradně vosky z dlouhořetězcových (18 - 22) mastných kyselin a alkoholů. Neobsahuje žádné triglyceridy, hlavní podíl kys. gadoleinová cca. 72%, kys. eruková cca. 15%, kys. olejová cca. 10%. Bod tuhnutí cca. 10 °C, hustota při 20 °C - 0,867 g/3.
Použití - doplněk nejjemnějších masážních a regeneračních olejů a krémů, vhodný i do opalovacích přípravků pro svůj přirozený ochranný faktor (cca. 4). Pokožce propůjčuje sametově hebký pocit. Pomáhá hojení. Je to excelentní olej a kosmetický doplněk, protože jeho složení je podobné jako u tuku v naší kůži. Dobře se roztírá a nezanechává typicky mastný lesk, ale naopak hedvábný třpyt. stabilizuje vlhkost v kůži a kožní film, což ocení hlavně nemocná kůže. Posiluje kožní tkáň, čehož lze využít v těhotenství.

<<  <  stránka 1/7  >  >>

Seradit dle: názvu  |  INCI